Malowanie szkła
Szkło od zawsze pełniło dwie ważne funkcje, użytkową oraz ozdobną. Malowane szkło to nietuzinkowa dekoracja, która coraz częściej znajduje przychylność zarówno architektów jak i zainteresowanych wystrojem wnętrz osób. Malowanie szkła wykonujemy za pomocą dwóch, najbardziej popularnych i niezawodnych technik:malowanie przy pomocy walców (roller painting) – formatkę przeznaczoną do pokrycia farbą umieszcza się w specjalnie skonstruowanej maszynie – roller coater, która precyzyjnie pokrywa farbą powierzchnię szkła. Formatkę umieszcza się pomiędzy pokrytymi farbą walcami, które dociskając swoją powierzchnię do powierzchni tafli szkła, przenoszą na nią farbę. Metoda ta sprawdza się przede wszystkim przy całopowierzchniowym malowaniu szkła.
- format druku (min.): 40 x 270 mm
- format druku (max.): 1150 x 2600 mm
- grubości drukowanego szkła: 3 – 12 mm
- format druku (min.): 40 x 270 mm
- format druku (max.): 800 x 2000 mm
- grubości drukowanego szkła: 3 – 12 mm
wodorozcieńczalne lakiery i farby chemoutwardzalne – wykorzystywane do lakierowania szkła. Po przeprowadzeniu procesu malowania szkła, farbami tego rodzaju mamy dalszą możliwość jego obróbki takiej jak szlifowanie czy rozkrój.
mineralne farby ceramiczne – czyli inaczej tzw. emalia szkliwna wykorzystywane do emaliowania szkła. Emalia szkliwna składa się z bazy szklanej złożonej z drobnego miału szklanego oraz z pigmentu w wybranym kolorze. Zaletą farb tego typu jest fakt, że emalia szklana wtapia się w szkło podczas procesu jego hartowania przez co uzyskany w ten sposób kolor jest trwały i odporny na zarysowania czy działanie związków chemicznych.