Laminowanie szkła

Laminowanie to jeden z procesów obróbki szkła, który wchodzi w skład oferowanych przez nas usług. Proces laminowania szkła przede wszystkim wzmacnia jego strukturę, dzięki czemu nawet po stłuczeniu takiego szkła, nie rozpada się na drobne elementy, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.

Laminowanie szkła odbywa się poprzez połączenie dwóch tafli szkła specjalną folią znajdującą się pomiędzy nimi. Proces ten przeprowadzany jest w specjalistycznym piecu wytwarzającym próżnię oraz wysoką temperaturę. Warunki wytworzone w piecu sprawiają, że folia idealnie zespala się z taflami szkła bez powstawania nieestetycznych pęcherzyków powietrza na jej powierzchni. Po rozbiciu, zalaminowane szkło nie ulega fragmentacji.

Szkło laminowane stosuje się we wszystkich tych miejscach, w których może dojść do niebezpiecznych sytuacji wywołanych pęknięciem szyby. Mowa tu więc o wszystkich obiektach publicznych, takich jak biurowce, urzędy, hotele itd.

Takie wyroby są też oczywiście wykorzystywane w celach dekoracyjnych. Można je układać na ścianach wind, montować na zewnątrz szaf oraz wykonywać z nich ozdobne balustrady. Możliwości wykorzystania szkła laminowanego są bardzo szerokie i uzależnione od indywidualnych preferencji nabywcy.

  • wymiar szkła (max.): 1600 x 2600 mm
  • grubość szkła: 3-12 mm