Obróbka szkła to złożony i pracochłonny proces, wymagający specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Przez lata działalności Naszej firmy opracowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym procesy takie jak hartowanie, malowanie czy rozkrój szkła wykonywane są w krótkim czasie przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji.

Firma Convex Glass sp. z o.o. każdego roku poddaje obróbce aż 6 mln m2 szkła. Nasz Dział Produkcji liczy kilkuset wykwalifikowanych pracowników, pracujących na maszynach wiodących producentów takich jak Bottero czy Lisec. Oprócz kluczowych procesów takich jak hartowanie, rozkrój, szlifowanie czy fazowanie szkła oferujemy Naszym Klientom usługi dodatkowe takie jak malowanie szkła, wycinanie otworów, obróbka CNC oraz Waterjet a także laminowanie.

Nasi Klienci wiedzą, że jesteśmy w stanie sprostać ich wymaganiom i dlatego większość naszych kontrahentów jest z nami od początku powstania firmy.

rozkroj szkla plaskiego

Rozkrój szkła

Podstawowy a zarazem główny proces obróbki szkła. Rozkrój tafli zaczynamy od jej optymalizacji czyli podzielenia jej w taki sposób, aby uzyskany odpad był jak najmniejszy.

Więcej
szklo flat z wyszlifowanymi krawedziami

Szlifowanie szkła

To proces obróbki mechanicznej polegający na zeszlifowaniu ostrych i nieregularnych krawędzi szkła. Podstawową zaletą szlifowanego szkła jest jego bezpieczeństwo użytkowe.

Więcej
lustro srebrne fazowane

Fazowanie szkła

Fazowanie szkła podnosi jego walory estetyczne. Rezultatem procesu fazowania jest uzyskanie eleganckiego i bardzo efektownego załamania powierzchni szklanej formatki.

Więcej

Wiercenie otworów

Proces te poszerza znacząco funkcjonalność szkła. Wykonanie otworów w szkle pozwala na wykorzystanie go do tworzenia złożonych konstrukcji zarówno w budownictwie jak i architekturze.

Więcej
szkło hartowane

Hartowanie szkła

Proces polega na podgrzaniu szkła do bardzo wysokiej temperatury, a następnie gwałtownym schłodzeniu. Działanie to sprawia, że szkło staje się wytrzymałe i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Więcej

Laminowanie szkła

Laminowanie szkła przede wszystkim wzmacnia jego strukturę, dzięki czemu nawet po stłuczeniu, szkło nie rozpada się na drobne elementy, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.

Więcej

Obróbka CNC/WaterJet

Dwie popularne metody wycinania otworów w szkle. Procesy te charakteryzuje powtarzalność kształtu, wysoka jakość wykonania a także bezpieczeństwo użytkowania.

Więcej
szklo float malowane

Malowanie szkła

Proces ten przeprowadzamy za pomocą dwóch metod – malowania walcowego oraz klasycznego sitodruku. W zależności od preferencji Klienta wybieramy najbardziej optymalną metodę.

Więcej