Główną gałęzią działalności Naszej firmy jest obróbka szkła, jednak zajmujemy się nie tylko jego przetwórstwem. Od kilkunastu lat świadczymy kompleksowe usługi związane ze sprzedażą szkła float, low iron, luster, szkła dekoracyjnego czy szkła barwionego w masie. Nasi Klienci mogą zamówić u Nas szkło wraz z usługą jego obróbki!

Pracujemy na surowcach dostarczanych do Nas bezpośrednio z hut takich jak Pilkington, Saint Gobain czy AGC Glass, dlatego że jakość jest dla Nas najważniejsza.

szklo flat z wyszlifowanymi krawedziami

Szkło float

Jest to podstawowy typ szkła nazywany bardzo często „szkłem bazowym”. Float charakteryzuje gładka powierzchnia oraz delikatny zielonkawy kolor, będący wynikiem występowania w nim jonów żelaza. Zielone zabarwienie widoczne jest przede wszystkim na grubszych taflach szkła. Na bazie floatu jesteśmy w stanie wytworzyć szkło hartowane, barwione w masie, trawione chemicznie czy laminowane, dzięki czemu jego użyteczność jest ogromna.

Więcej

Szkło niskożelazowe

Szkło „low iron” – taką nazwę nosi także szkło niskożelazowe – jak sama nazwa wskazuje posiada w swoim składzie tylko niewielką ilość jonów żelaza. Brak owych jonów sprawia, że szkło to w odróżnieniu od zwykłego floatu nie posiada charakterystycznego, zielonkawego zabarwienia. Szkło niskożelazowe cechuje podwyższona przepuszczalność świetlna i dlatego wykorzystywane jest bardzo często w branży szklarniowej.

Więcej

Szkło barwione w masie

Jest to klasyczne szkło float, które na etapie produkcji uzdatniane jest poprzez dodanie do „zestawu szklarskiego” odpowiednich związków chemicznych wpływających na jego kolor końcowy. Im grubsza tafla szkła, tym bardziej widoczny i intensywny kolor szkła. Szkło barwione w masie występuje w szerokiej palecie barw i stosuje się je przede wszystkim w produkcji kabin prysznicowych, mebli, szklanych zabudów czy sprzętu AGD.

Więcej
szklo dekoracyjne float

Szkło ornamentowe

Ten typ szkła jest nazywany także szkłem dekoracyjnym. Bazą tego szkła jest zwykły float, który podgrzewa się do odpowiedniej temperatury po czym jego powierzchnię roluje się specjalnymi, pokrytymi wzorem walcami. Szkło dekoracyjne posiada bardzo niską przezierność świetlną i dlatego stosowane jest w miejscach, gdzie wymagana jest dyskrecja. Najczęściej używane jest przy produkcji kabin prysznicowych, drzwi czy mebli kuchennych.

Więcej
lustra srebrne fazowane

Lustra srebrne

Lustra uzyskiwane są poprzez nałożenie na bazowe szkło float, specjalnego srebrnego podlewu. Używane przez nas lustra nie zawierają miedzi i ołowiu przez co wykazują zwiększoną odporność na powstawanie korozji. Oprócz hartowania i gięcia, lustra możemy poddawać dalszej obróbce przez co wzrasta ich wartość użytkowa. Lustra najczęściej pełnią funkcję dekoracyjną i znajdują zastosowanie w branży meblowej czy jako element wyposażenia łazienek.

Więcej
tafle szkla float

Z hut europejskich i innych

Firma Convex Glass współpracuje z największymi dostawcami szkła zarówno z Polski jak i Europy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szkło od producentów takich jak PILKINGTON Polska Sp. z o.o., GUARDIAN Częstochowa Sp. z o.o., Saint-Gobain Building Glass Polska oraz importerów z całego świata. Szeroki wachlarz usług oraz wykorzystywanie tylko najlepszych materiałów zaskarbiło nam przychylność Klientów zarówno z Polski jak i zagranicy.

Więcej