Szlifowanie szkła

Po przeprowadzeniu procesu rozkroju szkła, krawędzie formatki pozostają ostre i nieregularne. Działaniem które eliminuje owe cechy oraz pozwala uzyskać starannie obrobioną krawędź szklanej tafli jest proces szlifowania. Tylko precyzyjnie wyszlifowane szkło spełnia wymogi użytkowe oraz nadaje się do ewentualnej dalszej obróbki.

Szlifowanie, oprócz wspomnianych wcześniej walorów użytkowych spełnia jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję – zwiększa bezpieczeństwo użytkowania szkła. Przed przeprowadzeniem procesu szlifowania, krawędzie szklanej tafli są szorstkie, ostre i pełne mikropęknięć. Proces szlifowania nie tylko wyrównuje i wygładza wszelkie nierówności na obrzeżach tafli, lecz także przyczynia się do zmniejszenia ryzyka pęknięcia szkła spowodowanego przez występujące na powierzchni tafli naprężenia mechaniczne czy termiczne.

Szlifowanie szkła znajduje zastosowanie przeważnie w odniesieniu do szkła używanego w produkcji mebli i półek szklanych, drzwi bezramowych czy kabin prysznicowych.

Dodatkową czynnością wykonywaną na prośbę Klienta jest polerowanie wyszlifowanych wcześniej krawędzi szkła. Zabieg ten przeprowadzany jest głównie ze względu na walory estetyczne szkła.

  • wymiar szkła (max.): 2600×1600 mm
  • grubość szkła: 3 – 12 mm
  • typ szlifu: polerowany, matowy
  • rodzaj szlifu: C-kant, F-kant