lustra

Chyba nikt z Nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez luster. Stały się one dla nas przedmiotem codziennego użytku i na dobre zagościły w każdym domu. Stanowią one nie tylko element dekoracyjny, lecz także praktyczny – w końcu każdy z nas chodź raz dziennie musi się przejrzeć w lustrze.

Produkcja luster polega na nałożeniu na szkło float specjalnej refleksyjnej, srebrzonej powłoki, dzięki której przeglądając się w lustrze widzimy nasze odbicie. Podobny proces powstawania możemy także zaobserwować przy produkcji luster kolorowych, z tą jednak różnicą że szkłem bazowym dla luster kolorowych jest float barwiony w masie czyli tzw. szkło kolorowe.

Lustra kolorowe brązowe posiadają zazwyczaj stonowane kolory. Najbardziej popularne są zwierciadła w ciepłych odcieniach, gdyż przeglądając się w nich nasze odbicie wygląda bardzo naturalnie a odcień skóry jest ciepły i łagodny. Totalnym przeciwieństwem luster brązowych są lustra grafitowe. Lustra grafitowe posiadają delikatnie ciemniejsze zabarwienie, przez co nasze odbicie w nich ma chłodny odcień.

Zarówno lustra kolorowe brązowe jak i grafitowe to hit ostatnich lat jeśli chodzi o projektowanie wnętrz oraz ich wystrój. Stosowane są nie tylko w łazienkach czy garderobach, lecz coraz częściej wykorzystywane są także jako typowy element dekoracyjny. Stoliki kawowe z lustrzanymi blatami czy lustrzane ozdoby ścienne w kształcie ogromnych liści to jedne z niewielu przykładów wykorzystania luster. Dzięki zastosowaniu takich procesów jak fazowanie czy obróbka CNC, możemy śmiało powiedzieć, że z lustrami możemy zrobić wszystko i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

W ofercie firmy Convex Glass znajdziecie Państwo szeroki wybór luster srebrnych oraz kolorowych wiodących na rynku producentów. Świadczymy także usługi obróbki luster, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować je do wszelkich Państwa wymagań.