szklo ornamentowe

Szkłem dekoracyjnym potocznie nazywane jest  tzw. szkło ornamentowe. Ten typ szkła powstaje poprzez rolowanie podgrzanej wcześniej tafli szkła float za pomocą specjalnych walców. Walce, którymi rolowane jest szkło posiadają wzór, który po zetknięciu z rozgrzanym floatem pozostawia na nim widoczne wytłoczenie. W zależności od tego jaki wzór zastosujemy na walcach, taki sam odbity zostanie na szkle. Dzięki technice tłoczenia wzorów możemy uzyskać na szkle nieskończoną ilość deseni i tak na dobrą sprawę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Szkło dekoracyjne najczęściej wykorzystywane jest w miejscach, gdzie szczególnie duże znaczenie odgrywa dyskrecja. Dużym atutem szkła ornamentowego jest fakt, że z jednej strony przepuszcza ono światło, przez co pomieszczenie w którym zostanie użyte będzie jasne i doświetlone, z drugiej jednak strony jego ograniczona przezierność spowodowana naniesionym wzorem sprawia, że szkło to nie jest transparentne a osoby czy przedmioty znajdujące się za nim nie będą dokładnie widoczne. Specyfika tego szkła sprawia, że jest ono bardzo często używane przy produkcji drzwi, mebli, kabin prysznicowych czy ścianek działowych w poczekalniach lub gabinetach lekarskich.

W Naszej ofercie znajdziecie Państwo kilkanaście wzorów szkła ornamentowego o grubości 4-8 mm, nadającego się do dalszej obróbki.